"Poštujte Italiju"
77

VIDEO / Casillas tražio od suca da svira raniji kraj

Dva dana nakon što je Španija odbranila naslov evropskog prvaka pojavila se snimka kapitena Ikera Casillasa kako traži od pomoćnog suca iza svog gola da ranije prekinu susret iz poštovanja prema Italiji.

U trenucima kada se već igrala sudačka nadoknada i kada je Španija imala visokih 4-0 u finalu Eura, koji se igrao u Poljskoj i Ukrajini, kapiten i golman Furije obratio se pomoćnom sucu iza svog gola.

"Sudac! Sudac! Poštujte rivale, poštujte Italiju", rekao je Španac sugerirajući da glavni sudac Proenca svira raniji kraj.

Razlog je teški poraz Italije (4-0) koja je posljednje 33 minute igrala i s igračem manje, nakon što je Thiago Motta morao napustiti teren zbog povrede. Naime, selektor Azzurra Cesare Prandelli nije imao više prava na izmjene s obzirom da je obavio sve tri.

Casillas je postavio novi rekord s 509 minuta bez primljenog pogotka na Evropskom prvenstvu, te je postao prvi igrač koji je sakupio 100 pobjeda s reprezentacijom.