Povratak odmetnika
0

Carlos Tevez igrao za drugi tim Manchester Cityja

Carlos Tevez (Foto: AFP)
Prvih 45 minuta odradio je argentinski nogometaš Manchester Cityja Carlos Tevez u dvoboju druge ekipe premierligaškog kluba protiv Preston North Enda na Cityjevu trening-igralištu u Carringtonu.

Bio je to prvi nastup 28-godišnjeg napadača u Cityjevu dresu otkako je odbio otići na zagrijavanje tokom minhenskog gostovanja kod Bayerna u Ligi prvaka u septembru prošle godine. Nakon incidenta vratio se Tevez u Argentinu, gdje je u svojevrsnom izbjeglištvu proveo tri iduća mjeseca. Konačno se na Otok, u Manchester, vratio prije dvije sedmice, nakon čega se, prije tačno sedam dana, javno izvinio.

Preston North End pobijedio je u utorak Cityjeve rezerve 3-1. Iz kluba su saopćili da je Tevez bio vrlo angažiran tokom prvog poluvremena, ali da se niti jednom nije našao u poziciji da ugrozi suparničkog golmana.

S tribina je nastup sunarodnjaka pratio prvi klupski napadač, Sergio Agüero.