Premiership
14

Carlo Ancelotti s Evertonom zaprijetio velikanima i uključio se u borbu za Ligu prvaka

Ekipa Evertona upisala je pobjedu u prvom meču 26. kola engleskog Premiershipa protiv Crystal Palacea na svom Goodison Parku rezultatom 3:1 čime je nastavila sjajnu seriju u domaćem prvenstvu.

Karamele su nakon prvih 45 minuta imale vodstvo od 1:0 golom Bernarda no gosti su početkom drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti, golom Bentekea stigli do poravnanja.

Ipak, Everton je nakon toga ubacio u brzinu više, pa je golovima Richarlisona i Celvert-Lewina stigao do pobjede i nova tri boda.

Ovim trijumfom Everton se popeo na sedmu poziciju Premiershipa sa 36 osvojenih bodova, pet manje od Chelseaja koji se nalazi na četvrtom mjestu, a u posljednjih pet utakmica uspjeli su osvojiti 11 bodova.

Ovaj klub napravio je veliki pomak nakon dolaska Carla Ancelottija na klupu tima, a nakon pobjede protiv Brightona te remija protiv West Hama i Newcastela, Karamele su slavile protiv Watforda u gostima i sada Crystal Palacea.