22

Capital One kup: Liverpool osramotio Southampton na St. Marryju

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Liverpool je posljednji učesnik polufinala Capital One kupa nakon što su sinoć dalje prošli Manchester City, Stoke i Everton. Redsi su u gostima rezultatom 6:1 demolirali Southampton i pokazali da su u odličnoj formi.

Liverpool je do sada osam puta osvajao Capital One kup, a ovo im je treće polufinale u posljednjih pet sezona.

Jurgen Klopp je konačno dočekao zdravog Daniela Sturridgea koji je u vrhu napada zaigrao sa Origijem. Međutim, prvi gol u prvoj minuti postigli su igrači domaćeg tima nakon što je pogodio Mane.

Stvari na početak vratio je Sturridge u 25. minuti, a samo četiri minute kasnije donio je i preokret. U posljednjoj minuti prvog dijela Origi je povisio na 3:1.

Liverpool nije stao ni u drugom poluvremenu. Igrala se 68. minuta kada je Origi pogodio za 4:1. Pet minuta kasnije Ibe se upisuje u strijelce i postavlja rezultat na 5:1. Konačnih 6:1 postavio je Origi koji je tako zaokružio svoj hattrick.

Ovo je bio prvi put nakon 1995. godine da Southamton na domaćem terenu primi šest golova, a Redsima je ovo već četvrta vezana pobjeda u svim takmičenjima.