Kvalifikacije za SP
3

Capellova Rusija jedva slomila Azerbejdžan

Ruska nogometna reprezentacija teškom je mukom na moskovskom stadionu Lužniki s minimalnih 1-0 savladala Azerbejdžan u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Tri boda ekipi Fabija Capella donio je Roman Širokov iz jedanaesterca u 84. minuti susreta, a Rusija je tako sačuvala stopostotni učinak i nakon četiri odigrana susreta u sklopu grupe F.

Iako je Rusija dominirala od prve minute susreta, na gol je morala čekati do samoga kraja. Na trenutke je Azerbejdžan spašavao okvir gola, na trenutke golman Kamran Arhajev.

Ipak, do gola su domaćini stigli nakon što je u kaznenom prostoru Ali Gokdemir srušio Vladimira Bistrova, a napadač Zenita Širokov bio je siguran izvođač s bijele tačke.

Kvalifikacije za SP, grupa F:

Rusija - Azerbejdžan 1-0 (Širokov 84-11m)

kasnije.

Izrael - Luksemburg Portugal - Sjeverna Irska

Redoslijed: 1. Rusija 12 (4 utakmice), 2. Portugal 6 (-1), 3. Izrael 4 (-1), 4. Sjeverna Irska 1 (-2), 5. Azerbejdžan 1 (-1), 6. Luksemburg 1 (-1)