Serie A
15

Callejon donio pobjedu Napoliju, nastavljena kriza Intera

Nogometaši Napolija pobijedili su u Milanu u okviru 34. kola Serije A ekipu Intera rezultatom 1:0.

U posljednjih pet prvenstvenih susreta domaći su osvojili skromna dva boda pa se dobar rezultat u večerašnjoj utakmici nametao kao imperativ.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogomet sa dosta prilika s obje strane, a Napoli je uspio iskoristiti jednu dvije minute prije odlaska na odmor.

Grešku u odbrani Intera, koja posljednjih sedmica djeluje očajno, spremno je dočekao Callejon i mirno je pogodio iz blizine za konačnih 0:1.

I u nastavku je "frcalo" na sve strane, a da Inter ne doživi blamažu pobrinuo se večeras sjajni golman Handanović.

Napoli je uprkos pobjedi ostao trećeplasirana ekipa Serije A, dok je Inter na sedmoj poziciji.