Premiership
16

Burnley savladao Chelsea, Huddersfield slavio kod Crystal Palacea, Rooney donio tri boda Evertonu

U prvom kolu Premiershipa velike senzacije su viđene u Londonu na Stamford Bridgeu i Selhust Parku.

Aktuelni prvak Chelsea je dočekao Burnley i doživio je poraz rezultatom 3:2. Sve je za Plavce naopako krenulo u 14. minuti kada je Cahill dobio direktan crveni karton.

Do kraja prvog poluvremena Courtois je tri puta vadio loptu iz svoje mreže nakon pogodaka Vokesa u 24. i 43., te Warda u 39. minuti. Morata je sanjio na 3:1 u 69. minuti, a u 81. minuti Fabregas je zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu. Ipak, i sa devet igrača Chelsea je uspio doći i do drugog pogotka kada je Luiz pogodio u 88. minuti na Moratinu asistenciju.

Crystal Palace je dočekao novajliju u ligi, ekipu Huddersfielda, i poražen je rezultatom 3:0. Ward je postigao autogol u 23., a potom je Mounie pogocima u 26. i 78. minuti zapečatio pobjedu svoje ekipe.

Wayne Rooney se u velikom stilu vratio na Goodison Park. U 45+1. minuti je pogodio na asistenciju Calvert-Levina za pobjedu Evertona nad Stoke Cityjem. Muhamed Bešić je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače.

WBA je također s minimalnih 1:0 savladao Bournemouth, a mrežu Asmira Begovića pogodio je Hegazy u 31. minuti.

Southampton i Swansea su odigrali jedini susret bez pogodaka.