Premiership
0

Burnley nakon preokreta savladao Everton na Turf Mooru

Ekipa Burnleyja pobijedila je Everton u prvom meču 29. kola engleskog Premiershipa na domaćem terenu rezultatom 2:1.

Gosti su u vodstvo stigli u 20. minuti. Coleman je centaršut s desne strane prebacio na drugu stativu, a na pravom mjestu bio je bivši napadač Bešiktaša Tosun koji glavom pogađa za 1:0.

Do poluvremena je Burnley pokušao doći do poravnanja, ali udarac Barnesa odbranio je Pickford.

U drugom poluvremenu, domaća ekipa zaigrala je puno bolje. Igrala se 56. minuta kada sjajnu asistenciju Lowtona u pogodak pretvara Barnes, a onda u 80. minuti rezervista Wood nakon kornera donosi preokret svojoj ekipi.

Do kraja meča Everton je pokušao doći makar do jednog boda, a svaku šansu izgubili su u 86. minuti kada defanzivac Williams dobija dikretan crveni karton.

Ovom pobjedom, Burnley se popeo na sedmu poziciju sa 40 osvojenih bodova, dok je Everton ostao na devetom mjestu i na svom kontu ima 34 osvojena boda.