0

Bundesliga: Wolfsburg novom pobjedom učvrstio drugu poziciju, Mujdža nije nastupio

(Foto: EPA)
Fudbaleri Wolfsburga opravdali su ulogu favorita pobijedivši na domaćem terenu tim Freiburga rezultatom 3:0.

Vukovi su meč otvorili golom svog ponajboljeg igrača Kevina de Brynea u 19. minuti. Rezultat iz 19. minute na semaforu se zadržao do 78. minute kada je za 2:0 iz penala pogodio Rodriguez.

Konačnih 3:0 postavio je Arnold šest minuta prije kraja. U gostujućem timu nije bilo Mensura Mujdže koji je meč i danas odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Wolfsburg je ovom pobjedom učvrstio drugu poziciju sa 50 bodova, osam više od trećeplasiranog Leverkusena. Freiburg tone sve dublje i trenutno je u zoni ispadanja. Mujdžin klub zauzima pretposljednju 17. poziciju sa 22 boda, jednim manje od Paderborna koji se nalazi na poziciji koja garantuje baraž za opstanak, te tri boda manje od HSV-a koji se trenutno nalazi u zoni opstanka.