Bundesliga: Stuttgart pobijedio Wolfsburg i pobjegao sa dna tabele, Šunjić pocrvenio

Piše: Edin Isanović
(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Stuttgart je u okviru 17. kola Bundeslige ugostio i pobijedio Wolfsburg rezultatom 3:1. Ovo je izuzetno važan trijumf nekadašnjeg prvaka Njemačke koji je osvajanjem kompletnog plijena pobjegao sa dna tabele.

Ipak, nije sve tako dobro počelo za Stuttgart, jer su gosti prvi došli u vodstvo. U 14. minuti Arnold je matirao Tytona za 1:0. Nakon toga domaći teže da stignu do izjednačenja.

Igrao se 22. minut kada je Didavi fantastično pogodio za 1:1. Izabranici Jurgena Kramnyja nastavljaju napadati kako bi došli do vodstva. Inicijativa je konkretizirana u 31. minuti kada Kostić pogađa za 2:1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na otvaranju drugog dijela Didavi postiže svoj drugi, a treći pogodak za Stuttgart. Švabe su u tim trenucima imali dva gola prednosti i u nastavku utakmice igrali su dosta komotnije.

Bh. reprezentativac Toni Šunjić dobio je prvi žuti karton u 56. minuti. Stoper našeg državnog tima zaradio je drugi žuti karton u 70. minuti, te je morao napustiti teren.