3

Bundesliga: Sejad Salihović pogodio iz penala pa dobio crveni karton

Piše: N. J.
Bh. reprezentativac Sejad Salihović postigao je gol iz penala pa dobio crveni karton u utakici 3. kola Bundeslige između Hoffenheima i Freiburga.

Salihović je pogodio sa bijele tačke u 9. minuti i doveo Hoffenheim u vodstvo 1:0, a onda je iz nejasnih razloga dobio crveni karton, dok je sa saigračima slavio gol. Salihović je nakon gola uzeo loptu u ruke, a protivnički golman ga je požurivao, nakon čega je sudija bh. reprezentativcu pokazao put u svlačionicu.

Freiburg se potom brzo vratio u utakmicu, jer je Sorg samo četiri minute kasnije izjednačio na 1:1. U timu Freiburga je od prve minute počeo drugi bh. reprezentativac Mensur Mujdža, koji za naš nacionalni tim nije igrao protiv SAD-a 14. augusta na Koševu zbog povrede.

Susret je završen 3:3, a treba istaći da je do kraja utakmice Freiburg ostao sa dva igrača manje. U 41. isključen je Coquelin, dok je Mehmedi dobio crveni karton u posljednjim trenucima susreta.

Mujdža je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Hofler, a deset minuta ranije je dobio žuti karton.