6

Bundesliga: Leverkusen osvojio i Paderborn, Koln uspješniji od Frankfurta

Apotekari uspješni u Paderbornu (Foto: EPA)
Fudbaleri Bayera iz Leverkusena upisali su novi trijumf u njemačkom prvenstvu, ovog puta nad Paderbornom na gostujućem terenu rezultatom 3:0.

Apoetakari su poveli u 73. minuti pogotkom Papadpulosa koji je u 55. minuti u igru ušao umjesto povrijeđenog Emira Spahića. Na 2:0 povosio je Son Heong – Min na asistenciju Castra u 84. minuti. Isti igrač postavio je konačnih 0:3 u trećoj minuti sudijske nadoknade.

U timu Paderborna danas nije bilo Marija Vrančića. Leverkusen je nakon današnjeg trijumfa zasjeo na četvrtu poziciju sa 39 bodova, dok je Paderborn šesnaesti sa 23 boda.

U drugom današnjem susretu Koln je rezultatom 4:2 porazio Eintracht Frankfurt. Strijelci za pobjednički tim bili su Deyverson, Risse, Osako i Ujah, dok je dvostruki strijelac za goste bio Meier.