0

Bundesliga: Koeln i Ingolstadt remijem otvorili sedmo kolo

Jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg toka Bundeslige je tim Ingolstadta.

Klub koji se proljetos pomalo iznenađujuće plasirao u najbolji rang Njemačke nakonsedam kola zauzima šesto mjesto sa 11 bodova uz istina jednu utakmicu manje.

Nakon poraza od HSV-a u prošlom kolu Ingolstadt je u prvoj utakmici sedmog kola otkinuo bod na gostovanju u Koelnu. Meč je okončan rezultatom 1:1.

Domaći tim je bolje započeo utakmice, pa je već nakon deset minuta na semaforu stajalo – 1:0. Pogodak za vodstvo Jarčeva postigao je Modeste.

Radost je trajala deset minuta, a gol za izjednačenje rezultata bio je djelo Marvina Matipa. Koeln je sa jednom utakmicom više plasiran na peto mjesto na tabeli sa jednakim brojem bodova kao i Ingolstadt.