0

Bundesliga: I Hertha srušila Borussiju Dortmund

Ermin Bičakčić (Foto: Ahiv/AFP)
Kriza nogometaša Borussije Dortmund nastavila se i u 17. kolu Bundeslige. Aktualni europski doprvaci izgubili su na svome Westfalenu od Herthe s 2:1

Za momčad Jürgena Kloppa je to četvrti poraz u posljednjih šest kola i treći uzastopni na domaćem terenu. Mala je utjeha za Dortmunđane da je poražen i njihov glavni konkurent za drugo mjesto, Bayer Leverkusen, koji je pao na gostovanju kod Werdera (1-0).

Za ''crno-žute'' je subotnja priča krenula sjajno. Već u sedmoj je minuti Sebastian Kehl lijepo proigrao Marca Reusa, a ovaj je iskosa s lijeve strane matirao loše istrčalog gostujućeggolmana Mariusa Gersbecka. Pogreške u obrani na koncu su, međutim, skupo stajale Borussiju.

U 23. je minuti Erik Durm izgubio loptu na lijevom boku, prihvatio ju je Sami Allagui, sjurio se po krilu i asistirao Adrianu Ramosu za izjednačenje. U posljednjoj minuti prvog poluvremena grešku je napravio 18-godišnji Marian Sarr koji je igrao od prve minute zbog velikih problema koje Klopp ima s povredama odbrambenih igrača. Lopte se ponovno dokopao Allagui i ovaj puta sam svladao Romana Weidenfellera.

Drugo je poluvrijeme donijelo dominaciju Borussije, ali sva su tri boda završila na kontu momčadi iz Berlina kojoj je to treća uzastopna pobjeda u prvenstvu.

Bayer Leverkusen je poražen drugi put zaredom. Pobjedu Werderu u 77. je minuti osigurao Santiago Garcia. Prvi je to trijumf za momčad iz Bremena nakon pet uzastopnih utakmica u kojima je uzela samo jedan bod. Kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić nije igrao.

Nogometaši HSV-a su ponovno u lošem razdoblju. Izgubili su tri utakmice u nizu, a ove subote ih je na njihovoj Imtech-Areni pobijedio Mainz (3-2). Hamburžani su vodili s 1-0, potom su lovili zaostatak 1-2 i kad se već činilo da će osvojiti barem bod, u drugoj minuti sudijske nadoknade je Shinji Okazaki zabio za slavlje gostiju. Treba napomenuti i da su domaći od 82. minute imali igrača manje na terenu zbog drugog žutog kartona Tomasa Rincona.

Susret su odigrali Braunschweig i Hoffenheim naših reprezentativaca Ermina Bičakčića i Sejada Salihovića. Standardni član Braunschweiga je odigrao cijelu utakmicu dok je Salihović ušao u 22. minuti.

Bundesliga, 17. kolo:

Borussia Dortmund - Hertha 1-2 (Reus 7 / Ramos 23, Allagui 45) Werder - Bayer Leverkusen 1-0 (Garcia 74) Freiburg - Hannover 2-1 (Mehmedi 25, 36 / Bittencourt 90+3) HSV - Mainz 2-3 (Calhanoglu 21, Van der Vaart 79 / Okazaki 47, 90+2, Müller 50) Braunschweig - Hoffenheim 1-0 (Oehrl 29 - 11m) Nürnberg - Schalke (kasnije)

1. Bayern 16 14 2 0 42-8 44
  2. Bayer Leverkusen 17 12 1 4 32-16 37
  3. Borussia (D) 17 10 2 5 38-20 32
  4. Borussia (M) 16 10 2 4 33-17 32
  5. Wolfsburg 16 9 2 5 26-17 29
  6. Hertha 17 8 4 5 27-20 28
  7. Schalke 16 8 3 5 32-28 27
  8. Augsburg 17 7 3 7 21-25 24