8

Bundesliga: Dortmunđani šesticom ispratili HSV

Nogometaši Borussije Dortmund vratili su se na vrh bundesligaške ljestvice nakon što su u posljednjoj subotnjoj utakmici 5. kola na svome Westfalenu deklasirali HSV sa 6-2.

Ekipa Jürgena Kloppa tako ima maksimalnih 15 bodova nakon pet kola i impresivnu gol-razliku 15-4. ''Crno-žuti'' su u subotu u većem dijelu utakmice igrali kao u najboljim danima u kojima su u posljednje tri sezone uzeli dva bundesligaška naslova.

Gabonac Pierre-Emerick Aubameyang je doveo Borussiju u vodstvo u 19. minuti, pogodivši potpuno iskosa s lijeve strane nakon duge lopte kojom ga je proigrao Marcel Schmelzer. Samo tri minute kasnije je vodstvo povećao Henrih Mhitarjan kojem je petom asistirao Robert Lewandowski.

Uslijedilo je opuštanje domaćih nogometaša što su gosti iskoristili i došli do izjednačenja. U 26. je minuti snažnim udarcem iz daljine smanjio Zhi Gin Lam, da bi u 49. minuti za 2-2 glavom pogodio Heiko Westermann. No, Hamburžani kao da su time razljutili domaće koji su krenuli u veliku ofanzivu: na trenutke je izgledalo kao da gosti imaju najmanje jednog igrača manje na terenu.

U 65. je minuti Mhitarjan proigrao Aubameyanga koji je ovaj put pogodio iskosa s desne strane. Peti je to ovosezonski pogodak donedavnog igrača St. Etiennea. U 73. je minuti nakon kontranapada i završnog dodavanja Aubameyanga na 4-2 povećao Lewandowski, a samo minutu kasnije je već bilo 5-2, a strijelac je bio Marco Reus. Golijadu je zaključio Lewandowski u 81. minuti.

Bundesliga, 5. kolo:

Bayern - Hannover 2-0 (Mandžukić 51, Ribery 64)

Bayer Leverkusen - Wolfsburg 3-1 (Sam 24, Kieβling 65, 90 / Olić 39) Werder - Eintracht Frankfurt 0-3 (Kadlec 14, 34, Prödl 77-ag) Mainz - Schalke 0-1 (Boateng 34) Augsburg - Freiburg 2-1 (Altintop 62, Werner 90 / Mehmedi 46) Borussia (D) - HSV 6-2 (Aubameyang 19, 65, Mhitarjan 22, Lewandowski 73, 81, Reus 74 / Lam 26, Westermann 49)

1. Borussia D. 5 5 0 0 15-4 15
  2. Bayern 5 4 1 0 9-2 13
  3. Bayer 5 4 0 1 11-6 12
  1. Hannover 5 3 0 2 8-7 9
  2. Mainz 5 3 0 2 8-8 9
  3. Augsburg 5 3 0 2 5-7 9
  4. Hertha 5 2 1 2 9-6 7
  5. Schalke 5 2 1 2 7-9 7