1

Bundesliga: Borussia Dortmund prekinula niz od četiri utakmice bez pobjede

Pierre-Emerick Aubameyang (Foto: EPA)
Poslije dva poraza i dva remija u Bundesligi, napokon je pobijedila dortmundska Borussija, a ime spasitelja je Pierre-Emerick Aubameyang.

Ljetno pojačanje je postiglo oba pogotka u pobjedi 2-1 kod posljednjeplasirane ekipe Eintracht Braunschweiga. Inače, bila je to prva utakmica 19. kola Bundeslige, a Borussia (D) je ponovno na trećem mjestu tabele.

U 31. minuti je Aubameyang doveo goste u vodstvo, koje je početkom drugog dijela (54.) anulirao Kessel. Nanovo je Aubameyang poentirao u 65. minuti, poslije čega je Kloppova ekipa uspjela zadržati minimalno rezultatsko odstojanje od suparnika do kraja.