9

Bundesliga: Bayern iskoristio kiks Borussije i otišao na plus osam

U 17. kolu njemačke Bundeslige lider Bayern je slavio u gostima kod Hannovera s minimalnih 1:0 i iskoristio je kiks drugoplasirane Borussije te povećao prednost nad ekipom iz Dortmunda na osam bodova.

Odlučujući pogodak za Bavarce postigao je Thomas Müller sa bijele tačke u 40. minuti susreta.

Borussia je gostovala u Kölnu i izgubila je sa 2:1. Dortmund je došao u vodstvo u 18. minuti preko Papastathopoulosa, ali je Zoller u 82. minuti pogodio za izjednačenje. Tri boda domaćinu donio je Modeste u 90. minuti.

Leverkusen je golom Chicharita iz 73. minute savladao Ingolstadt u gostima, a istim rezultatom je Augsburg slavio u Hamburgu. Strijelac gola za Augsburg bio je Moravek u 76. minuti.

Eintracht je kod kuće savladao Werder sa 2:1. Pizarro je doveo goste u vodstvo u 29. minuti, a samo dvije minute kasnije Meier je poravnao rezultat. Konačnih 2:1 postavio je Aigner u 48. minuti.