Kvalifikacije za SP
0

Bugarska i Estonija ostvarile prve pobjede

Završene su još dvije utakmice u europskim kvalifikcijama za Svjetsko nogometno prvenstvo. U osmoj skupini, Bugarska je u Sofiji pobijedila Cipar s 2-0.

Nakon četiri uzastopna remija, Bugarska je u petom susretu napokon stigla do prve pobjede, iako je i ovu utakmicu, kao i subotnju u gostima kod Irske (1-1), odigrala bez svog najboljeg igrača, ozlijeđenog napadača Manchester Uniteda Dimitra Berbatova (gležanj).

Strijelci za pobjedu Bugarske bili su Ivelin Popov u 8. minuti i Dimitar Makriev u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Makriev je u 90. minuti ušao u igru.

Bugarska je na trećem mjestu na tabeli sa 7 bodova iz pet utakmica. Na tabeli osme skupine vodi Italija s 13 bodova, a druga je Irska s 11.

U skupini 5, prvu pobjedu u kvalifikacijama ostvarila je Estonija, koja je u Tallinnu svladala Armeniju s 1-0 zahvaljujući pogotku Sandera Purija u 84. minuti.