|

Brozović tragičar Intera, Nerazzurri protiv Parme propustili priliku za prvo mjesto

7/7 Foto: EPA-EFE
Ekipa Intera remizirala je protiv Parme u meču 9. kola italijanske Serije A rezultatom 2:2 te su tako propustili priliku da iskoriste kiks Juventusa i preuzmu prvo mjesto na tabeli.
Inter je bolje otvorio meč i u 23. minuti ekipa Antonija Contea stigla je u vodstvo. Nakon kornera lopta se odbila do Candreve, a ovaj bivši igrač Lazija uz pomoć odbrane Parme postiže gol i dovodi svoj tim u prednost.

Ipak, samo tri minute nakon toga, Parma stiže do poravnanja. Bivši igrač Intera Karamoh iskoristio je veliku grešku Brozovića i pogodio za 1:1, a već u 30. minuti Parma koristi novu grešku Brozovića, tačnije Gervinho, koji donosi veliki preokret svom timu i vodstvo na poluvremenu.

Na početku drugog poluvremena Inter je stigao do poravnanja zahvaljujući pogotku Lukakaua, ali do kraja meča nisu uspjeli postići i treći gol pa je meč završen rezultatom 2:2.

Inter je nakon ovog meča ostao na drugom mjestu na tabeli sa 22 osvojena boda, jedan manje od Juventusa.