Četvrtfinale SP-a
38

Brazil se vraća u igru: Renato Augusto smanjio vodstvo Belgije na 2:1

U Kazanju u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva se sastaju Brazil i Belgija, a trenutni rezultat je 2:1 za Belgijance.

Belgija je nakon prekida stigla u vodstvo u 13. minuti. Chadli je ubacio loptu iz kornera, a nesretni Fernandinho je pogodio vlastitu mrežu.

Nakon brazilskog kornera Lukaku je poveo kontru sa svoje polovine, asistirao je De Bruyneu koji matira Alissona rutinski za 2:0.

U 58. minuti susreta Brazilci su tražili penal. Jesus je pao u kaznenom prostoru, Mažić je zatražio pomoć VAR-a, a na kraju je presudio da će biti samo gol-aut za Belgiju.

Brazil je smanjio na 2:1 u 76. minuti. coutinho je fenomenalno asistirao Renatu Augustu koji glavom matira Courtoisa i vraća svoju selekciju u utakmicu.

Nema sumnje da nas čeka paklenih posljednjih 15-ak minuta susreta.