Bundesliga
0

Borussia (M) - Nürnberg 2-1

Nogometaši Borussije iz Mönchengladbacha savladali su Nürnberg 2-1 u prvoj utakmici 22. kola njemačke Bundeslige. Gostima je to bio već četrnaesti poraz u prvenstvu.

Načeo ih je Roberto Colautti udarcem iz blizine na dodavanje Marca Reusa u 27. minuti utakmice, a tim se rezultatom otišlo i na odmor.

Vrlo brzo po povratku igrača na travnjak rezultat je izjednačio Albert Bunjaku. Najboljem klupskom strijelcu to je bio jedanaesti pogodak u sezoni.

Rob Friend zaslužan je za ostanak tri boda u Mönchengladbachu. Po sredini vratiju Raphaela Schäfera pogodio je u 74. minuti utakmice čime je postavio konačan rezultat dvoboja.

Bundesliga, 22. kolo: Borussia (M) - Nürnberg 2-1 (Colautti 27, Friend 74 / Bunjaku 47)

1. Bayer 21 12 9 0 46-17 +29 45
  2. Bayern 21 13 6 2 45-18 +27 45
  1. Schalke 21 12 6 3 31-15 +16 42
  2. HSV 21 9 9 3 40-24 +16 36
  3. Borussia (D) 21 10 6 5 30-26 +4 36
  4. Werder 21 8 7 6 39-25 +14 31
  5. Eintracht 21 8 7 6 28-29 -1 31
  6. Mainz 21 8 6 7 25-29 -4 30