Bundesliga
93

Borussia M'gladbach razbila očajni Bayern, Kovač u velikim problemima

Nogometaši Borussije iz M'Gladbacha pobijedili su na Allianz Areni u okviru sedmog kola Bundeslige ekipu Bayerna rezultatom 3:0.

Bavarci su tako nastavili sa serijom loših rezultata u svim takmičenjima, a upisali su i drugi uzastopni poraz u Bundesligi. Borussia je s druge strane ponovo na pobjedničkom kolosjeku nakon remija s Wolfsburgom u prošlom kolu.

Iako je Bayern preko Mullera, Robbena i Lewandowskog imao bolje prilike u prvom poluvremenu, gosti su imali dva gola prednosti.

Prvo je Plea u desetoj pogodio za 0:1, a onda je samo šest minuta kasnije Stindl udvostručio prednost.

Ni u nastavku se ekipa Nike Kovača nije uspjela nametnuti, a osim poništenog gola Lewandowskog nisu ni ozbiljnije zaprijetili gostima.

S druge strane, dvije minute prije kraja meča Borussia je postigla još jedan gol preko Herrmanna i to nakon korištenja VAR-a.

Borussia je s večerašnjom pobjedom prestigla Bayern i skočila na drugo mjesto Bundeslige s tri boda manje od lidera i imenjaka iz Dortmunda, dok je Bayern pao na petu poziciju.