Premijer liga BiH
0

Borac u Banjoj Luci savladao Olimpic 2:1

Piše: N. J.
Nogometaši banjalučkog Borca su na svom stadionu savladali tim Olimpica 2:1 u 9. kolu Premijer lige BiH.

Raspudić je Banjalučane doveo u vodstvo u 38. minuti, te se na odmor otišlo uz prednost domaćina 1:0. U nastavku Borac uspijeva udvostručiti prednost preko Stokića koji je pogodio u 54. minuti.

Gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz. Karić je u 81. minuti postavio konačan rezultat utakmice, Borac - Olimpic 2:1.

Ovom pobjedom Banjalučani su izbili na 4. poziciju na tabeli sa 16 bodova, dok Olimpic ima tri boda manje na sedmom mjestu.

Rezultati 9. kola:

Travnik - Sarajevo 1:0 Leotar - GOŠK 3:2 Široki - Velež 2:1 Zvijezda - Gradina 4:1

Slavija - Čelik 2:1 Zrinjski - Radnik 2:1 Željezničar - Rudar 1:0 Borac - Olimpic 2:1

1. Sarajevo 9 7 1 1 20:5 22
  2. Željezničar 9 6 2 1 14:6 20
  3. Zrinjski 9 6 1 2 8:5 19
  4. Borac 9 5 1 3 15:7 16
  1. Slavija 9 4 3 2 7:7 15
  2. Leotar 9 4 2 3 10:10 14
  3. Olimpic 9 3 4 2 8:6 13
  4. Rudar (P) 9 4 1 4 10:12 13