Premijer liga BiH
0

Borac slavio na Koševu

Sarajevo-x.com
U utakmici šestog kola Premijer lige BiH banjalučki "Borac" savladao je "Sarajevo" na stadionu "Asim Ferhatović Hase" minimalnim rezultatom od 1:0.

Već u sedmoj minuti igre odlučena je utakmica. Gol za "Borac" postigao je Duško Stajić, bivši igrač "bordo" tima.

Imali su domaćini priliku da dođu do izjednačenja već u 14. minuti. Nakon što je pomoćni sudac signalizirao da je Trivunović igrao rukom, Arsenijević je pokušao izjednačiti s bijele tačke, no pogodio je prečku.

U nastavku igre bilo je šansi i na jednoj i na drugoj strani. Nogometaši "Sarajeva" do samog kraja utakmice pokušavali su doći do izjednačujućeg pogotka. Imao je Kojašević niz dobrih prilika, kao i Arsenijević, no mreže su do kraja utakmice ostale mirne.

Spomenimo i to da su početkom drugog poluvremena izbili neredi na gostujućim tribinama. Navodno, nakon sukoba s policijom privedena su dvojica navijača, a nekoliko je povrijeđeno.

Navijači Borca ispraćeni su 30-ak minuta ranije s utakmice.

Ovom pobjedom banjalučki tim je preuzeo lidersku poziciju na tabeli, koju je do ovog kola držalo Sarajevo.

Rezultati šestog kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Sloboda - Leotar 1:1 Drina - Travnik 0:1 Velež - Zvijezda 1:4 Čelik - Olimpik 0:1 Zrinjski - Budućnost 0:0

nedjelja: Široki Brijeg - Željezničar 4:1

Slavija - Rudar 3:0 Sarajevo - Borac 0:1

1. Borac 6 4 1 1 11:5 13
  2. Sarajevo 6 4 0 2 8:4 12
  3. Olimpik 6 4 0 2 6:4 12
  4. Zvijezda 6 4 0 2 9:8 12
  5. Zrinjski 6 3 1 2 8:5 10
  6. Velež 6 3 1 2 8:7 10