Premijer liga BiH
23

Borac sigurnom pobjedom protiv Tuzla Cityja potvrdio odličnu formu

Nogometaši Borca pobijedili su na Gradskom stadionu u Banjoj Luci u okviru 14. kola Premijer lige BiH ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:0 te tako došli do četvrtog uzastopnog trijumfa.

Domaći su bili daleko bolji tim u prvom meču, ali golman gostiju Fejzić je u nekoliko navrata odlično intervenisao.

Ipak, nagrada za ofanzivu stigla je pred sami odlazak na odmor. Efendić je kao posljednji igrač odbrane oborio Vranješa u šesnaestercu zbog čega je i dobio crveni karton. Vranješ je potom i sam realizirao penal za vodstvo 1:0 na poluvremenu.

I u nastavku meča domaći su očekivano imali inicijativu s igračem više, a u sedmoj minuti nastavka Kajkut je udvostručio vodstvo.

Na kraju je Tuzla i dobro prošla jer su igrači Borca bili izuzetno neprecizni, a posebno se istakao i golman Fejzić s nekoliko sjajnih odbrana. Ostalo je 2:0.

Borac je ujedno večerašnjom pobjedom prestigao Tuzla City zahvaljujući boljoj gol-razlici. Oba tima imaju po 24 boda, a nalaze se na četvrtom i petom mjestu Premijer lige BiH.