0

Borac savladao Rudar 3:1, Željezničar i Zrinjski 3:3

Sarajevo-x.com
Utakmica Željezničar - Zrinjski (Foto: Edin Puzić/Sarajevo-x.com)
U posljednjim utakmicama 4. kola Premijer lige BiH Borac je sa 3:1 savladao Rudar iz Prijedora, dok su na Grbavici Željezničar i Zrinjski podijelili bodove. Utakmica je završena rezultatom 3:3.

Borac - Rudar Prijedor 3:1

Borac je na svom terenu, u okviru 4. kola Premijer lige, savladao Rudar iz Prijedora rezultatom 3:1.

Već u 8. minuti bilo je 1:0 za domaće. Sa bijele tačke pogodio je Kajkut. Sedamnaest minuta kasnije semafor je pokazivao 2:0.

Ovoga puta mrežu gostiju pogodio je Vidaković, nakon dobrog centaršuta Stupara. Isti igrač je, krajem prvog poluvremena, Banjalučane odveo na visokih 3:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

U drugom dijelu domaći su nastavili napadati na gol Prijedorčana. U 57.minuti Dragić je pogodio stativu.

Ipak, gosti su iz kaznenog udarca preko Kantara smanjili na 3:1. To se desilo u 71. minuti.

Rezultat se do kraja ovog meča nije mijenjao. Ovom pobjedom Borac je ostao na vrhu. Kao i Sarajevo imaju 10 bodova.

Željezničar - Zrinjski 3:3

Željezničar i Zrinjski su večeras u okviru posljednje utakmice 4. kola Premijer lige BiH u dramatičnoj utakmici punoj preokreta odigrali 3-3.

Domaći su krenuli snažno, pa već prvu priliku bilježimo u u 7. minuti kada Svraka šutira sa nekih 20-tak metara, ali lopta odlazi pored gola. Samo dvije minute kasnije pokušao je i Nyema, ali je bio neprecizan.

U 14.minuti kombinovali su Zeba i Adilović. Ovaj prvi je pokušao iz teške situacije, ali je golman gostiju bio na oprezu. Ništa se značajno nije dešavalo do 40. minuti kada su "Plavi“ stigli do prednosti. Naime, Zeba je centrirao, a Bogičević pogodio za 1-0.

Minimalnim vodstvom izabranika Amara Osima okončan je prvi dio.

Na pauzi je došlo do nereda u kojima su učestvovali navijači Zrinjskog, nakon čega su ispraćeni sa stadiona.

Otvaranje drugog poluvremena pripalo je domaćima koji su u 48. minuti stigli do 2-0. Na asistenciju Zebe, iz slobodnog udarca, ponovo je poentirao Bogičević.

Samo tri minute kasnije Mostarci preko Džidića ,koji je pogodio iz slobodnjaka, smanjuju na 2-1. Poravnanje je stiglo u 59. minuti. Karića je nakon odlične akcije matirao Žuržinov.

Do potpunog preokreta gosti stižu u 62.minuti. Markić je "Plemiće“ doveo u vodstvo od 3-2.

Seriju pogodaka nastavio je Zeba u 66. minuti kada je poentirao sa jedanaest metara. Šunjić je u duelu koji je doveo do kaznenog udarca zaradio drugi žuti karton.

Nakon toga Željo je napao iz svih raspoloživih oružja. Centralna figura Zajko Zeba je u 72. minuti imao dobru šansu, ali je Melher krajnjim naporom odbranio udarac. Potom su pokušali Svraka i Adilović, ali lopta nije htjela u gol.

I pored velikog pritiska domaći nisu uspjeli postići četvrti pogodak. Utakmica je završena rezultatom 3-3.

1. Sarajevo 4 3 1 0 11:3 10
  2. Borac 4 3 1 0 8:3 10
  3. Velež 4 2 2 0 6:2 8
  4. Široki Brijeg 4 2 1 1 5:3 7
  5. Travnik 4 2 1 1 8:7 7
  6. Sloboda 4 2 0 2 3:4 6
  7. Slavija 4 2 0 2 3:7 6
  8. Zrinjski 4 1 2 1 10:10 5