5

Bologna i Sassuolo podijelili bodove, Verdi postigao eurogol iz slobodnog udarca

Bologna je na "Renato Dall'Ari" remizirala sa Sassuolom u devetom kolu italijanskog prvenstva odigravši 1:1.

Prvi pogodak pao je u desetoj minuti susreta. Verdi je postigao eurogol iz slobodnog udarca sa 25 metara zakucavši loptu od prečku Consiglijevog gola za vodstvo domaće ekipe od 1:0.

Bologna je nastavila sa napadima, a u 15. minuti Torosidis je pogodio prečku, a do kraja prvog poluvremena Bologni su poništena dva gola, Krejcijev u 33. i Verdijev u 40. minuti, oba zbog ofsajda.

verdi je do svog drugug gola mogao doći u 71. minuti, ali je Consigli odbranio njegov šut. Kazna za promašaje stigla je u 86. minuti kada je Matri postigao gol za konačnih 1:1.