Afrički Kup nacija
0

Bjelokošćani krenuli s minimalnom pobjedom

Obala Bjelokosti - Sudan (Foto: AFP)
U 1. kolu grupe B Afričkog Kupa nacija Obala Bjelokosti je s minimalnih 1-0 slavila protiv reprezentacije Sudana.

Chelseajeva veza Salomon Kalou-Didier Drogba bljesnula je u 39. minuti što je bilo dovoljno da najveći favoriti prvenstva upišu tri boda. Kalou je s lijeve strane ubacio loptu u kazneni prostor u kojem je Drogba bio najviši i glavom pospremio loptu u mrežu Sudana.

Najbolju priliku utakmice Sudan je imao u samom finišu prvog poluvremena kada je Mudathir El-Taieb zatresao gredu Bjelokošćana. U nastavku je napadač Arsenala Gervinho mogao osigurati sigurniju završnicu "slonovima", ali je u nekoliko navrata bio nedovoljno precizan.

U drugoj utakmici skupine Angola i Burkina Faso tražit će svoje prve bodove na Afričkom kupu koje se održava u Ekvitorijalnoj Gvineji i Gabonu.