La Liga
8

Bilbao se lagano obračunao s Alavesom, Villarreal u finišu ostao bez pobjede

Ekipa Athletic Bilbaoa savladala je Deportivo Alaves na domaćem terenu rezultatom 2:0, dok su u drugom susretu Villarreal i Deportivo podijelili bodove.

Athletic Biblao već u 8. minuti stigao je u vodstvo protiv Alavesa pogotkom koji je postigao Etxeita, a u prvom poluvremenu domaća ekipa propustila je još nekoliko dobrih prilika za povećanje vodstva.

Konačnih 2:0 postavio je Aduriz u 64. minuti. Raul Garcia srušen je u kaznenom prostoru, sudija Fuertes pokazuje na bijelu tačku odakle je napadač Athletica bio miran za nova tri boda.

U drugom meču Villarreal je u samom finišu meča ostao bez tri boda protiv Deportiva. Domaća ekipa je pogotkom Unala u 30. minuti stigla do vodstva, a konačnih 1:1 postavio je Andone u 84. minuti susreta.