48

Bijesni navijači okružili Patov auto i izvrijeđali ga

Alexandre Pato (Foto: Arhiv/AFP)
Nogometaši Milana proživljavaju jednu od najgorih sezona posljednjih godina, pa se klub trenutno nalazi tek na 13. mjestu tabele talijanske Serije A.

U nedjelju je Milan odigrao još jednu slabu utakmicu, pa je tako Fiorentina na San Siru trijumfovala s 3-1. U toj je utakmici prvo poluvrijeme odigrao Brazilac Alexandre Pato, ali se nije proslavio i u 35. minuti nije realizovao jedanaesterac pri vodstvu gostiju 1-0.

Umjesto njega je u nastavku na teren istrčao Giampaolo Pazzini koji je bio strijelac jedinog, počasnog gola za Milan.

Poslije meča Pato je osjetio svu žestinu i gnjev domaćih navijača, kada je njih desetak okružilo automobil igrača čim je izašao iz garaže Milanovog stadiona. Tom prilikom su navijači uglavnom vrijeđali Pata i ostale igrače Milana, udarajući u njegov automobil šakama.

Nakon nekog vremena su se razbježali, a Pato je napustio okruženje stadiona.