8

Bh. mininogometaši pobijedili Slovačku, danas protiv Španaca za četvrtfinale EP

Mininogometna reprezentacija BiH je u Mađarskoj na Evropskom prvenstvu, gdje je u četvrtak navečer upisala i treću pobjedu u grupi H savladavši Slovačku 3:2. Naši momci danas igraju protiv Španije u osmini finala.

BiH je protiv Slovačke u trećoj utakmici grupe H povela u 12. minuti golom Marina Jukića i to je bio rezultat prvog poluvremena. Jukić je pogodio i u drugom poluvremenu, tačnije u 23. minuti za 2:0, a dvije minute kasnije je treći gol za BiH postigao Marko Vujica.

Slovaci su do kraja utakmice samo ublažili poraz golovima Ludovita Felixa u 34. i 36. minuti.

BiH je s tri pobjede i maksimalnih devet bodova kao prvoplasirana iz grupe H prošla u osminu finala EP, gdje će danas odmjeriti snage sa Španijom.

Utakmica počinje u 17:00 sati.