HNL
12

Bez pobjednika u velikom derbiju između Hajduka i Dinama

U velikom derbiju 13. kola HNL-a ekipe Hajduka i Dinama odigrale su meč bez pobjednika, a konačni rezultat na kraju je bio 2:2.

Splićani su u vodstvo stigli u 38. minuti kada Erceg dovodi svoju ekipu u vodstvo za veliko slavlje gotovo ispunjenog Poljuda.

Hajduk je čuvao prednost sve do 88. minute, a onda Benković pogađa za 1:1, da bi samo dvije minute nakon toga Henriquez donio prednost gostima iz Zagreba i tako zaledio domaće navijače.

Ipak, Hajduk se nije predao pa je u 94. minuti golom Ercega s bijele tačke stigao do gola kojim je osvojio jedan bod i postavio konačnih 2:2.

Armin Hodžić na terenu je proveo 55. minuta, dok je Amer Gojak čitav meč pregledao s klupe. U ekipi Hajduka Kožulj je u igru ušao u 64. minuti.