Kup kralja
56

Bez golova u prvom poluvremenu El Clasica: Real dominira, Barca nema rješenje za Viniciusa

Na stadionu "Santiago Bernabeu" završeno je prvo poluvrijeme El Clasica u kojem nije bilo pogodaka.

Na opće iznenađenje Real Madrid je bio taj koji je dominirao, dok je Barcelona tražila svoju šansu iz kontranapada.

Nerješiva enigma za goste je večeras raspoloženi Vinicius Junior koji je prvo ime večerašnjeg duela polufinala Kupa kralja.

Osamnaestogodišnji Brazilac se u nekoliko navrata poigrao sa odbranom gostiju, a propustio je i tri odlične prilike.

Najprije je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora u 19. minuti završio preko gola.

Potom se u 22. minuti izborio za loptu, a nakon Benzemine asistencije Ter Stegen je čudesnom reakcijom zaustavio Brazilčev udarac sa pet metara. U 38. minuti nakon još jedne brze akcije Vinicius je šutirao također neprecizno.

Podsjetimo, prvi susret u Barceloni je završen rezultatom 1:1 i aktuelni rezultat vodi Real Madrid u finale.