277

Betis u finišu srušio Real i pogurao Barcelonu na lidersku poziciju La Lige

F. Z.
Betis - Real Madrid (Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida gostovali su večeras u 27. kolu španske La Lige kod Betisa u Sevilli na stadionu Benito Villamarin, a susret je završen trijumfom domaćih rezultatom 2:1.

Prvi su prijetili gosti iz Madrida, ali je pokušaj Viniciusa bio neprecizan. Betis je zaprijetio preko Bartre u 28. minuti, ali je i pokušaj glavom bivšeg nogometaša Barcelone također bio neprecizan.

Domaćin je do vodstva mogao i preko Fekira, ali je njegov udarac odlično zaustavio Courtois. Betis je ipak došao do vodstva u 40. minuti susreta, a strijelac je bio Sidnei. Gosti su izjednačili u nadoknadi prvog poluvremena, a strijelac je bio Benzema s bijele tačke.

Real Madrid je mogao do preokreta u 70. minuti susreta, ali Modrić i Mendy nisu bili precizni. Betis je do novog vodstva i pobjede došao u 83. minuti. Sam je pred golmana izašao Tello i zatresao Courtoisovu mrežu. Do kraja je ostalo 2:1 za domaće.

Real Madrid je sada drugi na tabeli sa dva boda manje od Barcelone (58), dok je Betis 12. sa 33 osvojena boda.