Prvak u krizi
4

Bešiktaš se obrukao na domaćem terenu, Pjanić igrao 90 minuta

Pjanić na današnjoj utakmici Bešiktaša (Foto: Facebook)
Nogometaši Bešiktaša obrukali su se pred svojima navijačima nakon što su u 14. kolu turske Super lige izgubili od Giresunspora sa čak 4:0.

Gosti su u vodstvo stigli sredinom prvog poluvremena, a meč je vjerovatno odredio crveni karton koji je dobio igrač domaćih Uysal šest minuta prije odlaska na odmor.

Bešiktaš je do kraja meča primio još tri pogotka, a strijelci su bili Balde, Serginho i Champness.

Turskom prvaku je ovo bio četvrti uzastopni poraz te je kriza u klubu više nego izražena. Osvojili su svega 20 bodova u dosadašnjih 14 kola pa zauzimaju tek 10. poziciju u ligi.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je danas upisao 11. nastup u dresu Bešiktaša u svim takmičenjima.

Još uvijek nije postigao prvijenac, ali je upisao četiri asistencije. Podsjetimo, u junu naredne godine Pjanić se vraća s posudbe u Barcelonu.