Učestvovao u prvom golu
56

Benjamin Tahirović majstorski asistirao u pobjedi Ajaxa u gostima kod Zwollea

E. B.
Nogometaši Ajaxa su savladali Zwolle rezultatom 3:1 u gostima u 27. kolu nizozemskog prvenstva.

Ajax je u vodstvo stigao u 12. minuti pogotkom Kristiana Hlynssona, a asistirao mu je Benjamin Tahirović.

Vezni nogometaš za kojeg je selektor Zmajeva Savo Milošević procijenio da mu ne treba u baražu protiv Ukrajine i poslao ga da susret gleda s tribina je maestralno uposlio 20-godišnjeg Islanđanina prebacivši čitavu odbranu Zwollea kojem nije bilo teško pogoditi za 1:0.

Na 2:0 je povisio Chuba Akpom u 24. minuti, a Zwolle je smanjio na 2:1 u 72. minuti preko Filipa Krasteva.

U 79. minuti poništen je pogodak Zwollea za 2:2 zbog ofsajda, a konačnih 3:1 postavio je Akpom svojim drugim pogotkom u 84. minuti susreta.

Tahirović je odigrao svih 90 minuta za Ajax koji je ostao na petom mjestu na tabeli.