Premijer liga BiH
190

Bekrić eurogolom donio Zrinjskom važnu pobjedu u Bijeljini

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na Gradskom stadionu u Bijeljini u okviru 6. kola Lige za prvaka BiH ekipu Radnika rezultatom 2:1.

Igralo se otvoreno od samog početka utakmice, a domaći tim je stigao u vodstvo u 19. minuti.

Nakon ubačaja iz kornera lopta se odbila do Đurića, koji prekrasno pogađa s 25 metara za prednost Radnika.

Već u sljedećem napadu domaći su mogli udvostručiti prednost, ali se prečka ispriječila sjajnom udarcu Srećkovića.

Zrinjski je osam minuta prije odlaska na odmor izjednačio, a strijelac je bio Jakovljević nakon dobro izvedenog kornera.

U nastavku se igralo dosta opreznije, a najbolju priliku propustio je Todorović devet minuta prije kraja utakmice, kada je lopta u posljednji tren izbačena s gol-linije.

I kada se približavao posljednji minut utakmice, zimsko pojačanje Plemića Bekrić sjajno je šutirao i pogodio mrežu Radnika za preokret i konačnih 1:2.

Zrinjski sada ima 62 bodova i trenutno zauzima prvu poziciju Premijer lige BiH, dok je Krupa na petoj poziciji.