Premiership
0

Begović sjedio na klupi Portsmoutha

Reprezentativac BiH i golman Portsmoutha utakmicu svog tima protiv Sundelanda u okviru Premiershipa odgledao je sa klupe za rezervne igrače, dok je među stativama stajao David James.

Bolton je u utakmici protiv Manchester Cityja vodio 1-0, pa 2-1 i 3-2, a kod tog rezultata su imali i igrača više na terenu, budući da je u 65. minuti gostujući igrač Craig Bellamy dobio drugi žuti karton.

No, kako je na jednoj strani zabijao Ivan Klasnić, tako je za domaćina koban bio Argentinac Carlos Tevez koji je postigao pogodak za 1-1, ali i onaj daleko bitniji u 77. minuti za konačnih 3-3.

Uprkos brojim šansama Tottenhama nisu uspjeli do kraja utakmice baciti na koljena suparničkog golaman Hahnemanna, te je Wolverhampton iznenađujće slavio 1-0.

Do kraja je Wolverhampton ipak uspio proslaviti drugu pobjedu sezone u gostima, dok je Tottenham upisao treći poraz na svom stadionu.

Chelsea je do 16. kola imao strašnu domaću statistiku u Premiershipu. Sedam utakmica, sedam pobjeda i razlika pogodaka 20-1! No, ove subote nisu niti pobijedili, a primili su čak tri pogotka (s Evertonom 3-3).

Zanimljivo da je ovo bio prvi remi Chelseaja ove sezone u Premiershipu.

Premier liga, 16. kolo:

Birmingham City - West Ham 1-0 (Bowyer 52)

Bolton - Manchester City 3-3 (Klasnić 12, 53, Cahill 44 / Tevez 28, 77, Richards 45)

Burnley - Fulham 1-1 (Elliott 60 / Zamora 50)

Chelsea - Everton 3-3 (Drogba 18, 59, Anelka 23 / Čech 12-ag, Yakubu 45, Saha 64)

Hull City - Blackburn 0-0

Sunderland - Portsmouth 1-1 (Bent 23 / Kaboul 90)

Tottenham - Wolverhampton 0-1 (Doyle 3)

Stoke City - Wigan 2-2 (Tuncay 37, Shawcross 74 / Boyce 15, Figueroa 72)

Manchester United - Aston Villa (kasnije)

Tabela: 1. Chelsea 37, 2. Manchester United 34 (-1), 3. Arsenal 28 (-2), 4. Tottenham 27, 5. Aston Villa 26 (-1)...