Bayern u razmaku od dvije minute savladao AEK, remi Young Boysa i Valencije

AEK - Bayern (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima u grupama E i H počelo je treće kolo Lige prvaka.

Grupa E

AEK - Bayern 0:2

Bavarci, očito, izlaze iz krize. Nakon pobjede u Wolfsburgu u prvenstvu (3:1), Bayern je slavio i u Ligi prvaka. Njemački prvak se mučio u prvih 45 minuta, ali je ipak stigao do pobjede u nastavku susreta.

Najprije je nakon greške odbrane gostiju u 61. minuti Gnabry uposlio Robbena čiji je šut blokiran, ali lopta dolazi do Martineza koji pogađa za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Rafinha je asitirao Lewandowskom kojem nije bilo teško postići pogodak za konačnih 2:0.

Grupa H

Young Boys - Valencia 1:1

Young Boys je dočekao Valenciju, a gosti su prvi stigli u vodstvo kada je Batshuayi pogodio na Solerovu asistenciju u 26. minuti susreta.

U 55. minuti Hoarau je iz penala postigao prvi pogodak za Švicarce ove sezone u Ligi prvaka i prvi bod.