Trijumf Lazija
96

Bayern nakon Bundeslige gubi korak i u Ligi prvaka, pali su u Rimu bez ispaljenog metka

N. K.
Nogometaši Lazija pobijedili su u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka na stadionu Olimpico ekipu Bayerna rezultatom 1:0 te su tako stekli solidnu prednost uoči revanša koji će se igrati u Njemačkoj.

Bayern je žestoko krenuo u ovom susretu i već u prvih sedam minuta imao je dvije dobre prilike preko Kimmicha i Kanea.

I u nastavku prvog poluvremena Bayern je bio bolja ekipa, a najbliži golu bili su potom Sane i Musiala, ali jednostavno nisu pronalazili put do okvira protivničkog gola. S druge strane, Lazio je zaprijetio u 22. minuti, ali je šut Luisa Alberta otišao iznad prečke.

Drugo poluvrijeme počelo je sjajnom odbranom Neuera nakon udarca Isaksena.

U 67. minuti Upamecano je napravio žestok start pa mu je sudija Letexier pokazao direktan crveni karton, a Laziju je dosudio penal. Siguran s bijele tačke bio je Immobile za eksploziju na Olimpicu.

Do kraja utakmice više nije bilo većih uzbuđenja pa se ni rezultat nije mijenjao. Ostalo je konačnih 1:0 za Lazio.

Revanš između Bayerna i Lazija igra se u Njemačkoj 5. marta.