14

Basaksehir pobijedio Fenerbahce, Višća upisao asistenciju

U 1. kolu turske Super lige Basaksehir je na domaćem terenu savladao Fenerbahce minimalnim rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigut je u trećoj minuti. Strijelac na asistenciju bh. reprezentativca Edina Višće bio je Mossoro.

Do kraja meča oba tima su dobila po jedan crveni karton. Emre Belezoglu je pocrvenio u redovima domaćeg tima u 54. minuti, a onda je na drugoj stani isključen i Topal u 78. minuti.

Ovom pobjedom Basaksehir je pokazao da će i ove sezone napasti mjesta koja vode u evropska takmičenja, jer je prošle godine sezonu okončao na četvrtom mjestu.

U play offu za Evropsku ligu Basaksehir igra protiv Šahtara iz Donjecka i prvi meč u Turskoj pripao je ukrajinskom timu koji je slavio sa 2:1. Fenerbahce u istom takmičenju igra protiv Grasshoppersa i prvi meč u Istanbulu pripao je Feneru koji je slavio sa 3:0.