10

Pogodak i asistencija: Višća kreirao preokret Basaksehira protiv Kasimpase

U trećem kolu turske Super Lige Basaksehir je dočekao Kasimpasu i slavio sa 3:1 nakon preokreta koji je kreirao Edin Višća.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 33. minuti, kada je Otigba pogodio, a rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Basaksehir je odigrao mnogo bolje, a do preokreta je stigao u posljednjih pola sata utakmice. Najprije je naš reprezentativac Edin Višća, koji je na poluvremenu uzeo kapitensku traku od Tekdemira koji je zamijenjen, pogodio za izjednačenje u 67. minuti.

Nakon Alkilicevog ubačaja iz auta sa desne strane, napadači domaće ekipe su glavom dva puta prebacili loptu do Višće koji je silovito zakucao loptu u Koseovu mrežu. Višća je odigrao svih 90 minuta utakmice i to na poziciji lijevog krila.

U 72. minuti Višća je sjajno prošao po lijevoj strani i asistirao Mossoru koji je iz peterca pogodio za veliki preokret. Pobjedu je u 90+5. minuti potvrdio Ozmert.