Katastrofa Uniteda
206

Barcelona za 20 minuta riješila sve dileme: Young i De Gea poklonili Messiju dva pogotka

Nogometaši Barcelone za samo 20 minuta susreta na Nou Campu protiv Manchester Uniteda su riješili pitanje prolaska u polufinale Lige prvaka.

Barca je slavila na Old Traffordu rezultatom 1:0 i već tada je bilo jasno da će Crveni đavoli teško moći proći u polufinale.

Ipak, noćna mora za ekipu Ole Gunnara Solskjaera nastavljena je i u Barceloni.

U 16. minuti Ashley Young, ubjedljivo najgori igrač u prvoj utakmici, je poklonio loptu Lionelu Messiju koji preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogađa za 1:0.

U 20. minuti Barca je stigla do drugog pogotka, a ovaj put direktan krivac za to je David De Gea. Messi je šutirao sa skoro istog mjesta, ali veoma loše desnom nogom, no lopta je prošla ispod golmana Uniteda za 2:0.

Barca sada ima ukupnu prednost od 3:0 i zaista je teško zamisliti da je može prokockati.