39
komentara
36

dijeljenja
Barcelona vodi sa 3:0 u El Clasicu, Katalonci na pragu ulaska u finale Kupa kralja Foto: AFP
Nogometaši Barcelone vode od 73. minute uzvratnog susreta polufinala Kupa kralja protiv Real Madrida rezultatom 3:0 i na pragu su prolaska u finale.
Domaćin je dominirao u Madridu u prvom poluvremenu, Vinicius junior je promašio tri velike prilike, a Barca je iskoristila svoju prvu pravu.

Jordi Alba je uposlio Ousmanea Dembelea koji odigrava povratnu loptu za Luisa Suarezea, a Urugvajac je matirao Keylora Navasa za 1:0.

U 69. minuti ponovo su u akciji bili Dembele i Suarez. Francuz je ubacio loptu sa desne strane, a ispred Suareza Raphael Varane je poslao loptu u vlasittu mrežu.

Samo četiri minute kasnije Luis Suarez je realizovao penal "panenkom" za 3:0.

Barcelona sada ima prednost ukupnim rezultatom 4:1.