28

Barcelona u sjajnoj utakmici savladala Valenciju

Fudbaleri Barcelone pobijedili su na Camp Nou u okviru 28. kola španske La Lige ekipu Valencije s rezultatom 4:2.

Sadržajno prvo poluvrijeme otvorio je gol Valencije iz 29. minute utakmice. Strijelac je bio Mangala na asistenciju Pareja.

Ipak, šest minuta kasnije Suarez je poravnao rezultat, a onda je Messi iz penala u posljednjoj minuti prvog poluvremena preokrenuo rezultat.

I kada su svi očekivali sudijski zvižduk za odlazak na odmor, El Haddadi je golom izjednačio rezultat.

Igrao se sedmi minut nastavka kada je Messi ponovo doveo Barcelonu u vodstvo. Podatak da su Katalonci samo u drugom poluvremenu imali čak 17 šuteva prema golu Valencije najbolje oslikava situaciju na terenu.

Minut prije kraja Gomes je ovjerio pobjedu Barce i postavio konačan rezultat utakmice.

Treba istaći da su gosti kompletno drugo poluvrijeme igrali s igračem manje jer je u 44. minuti meča isključen strijelac prvog gola Mangala.

Barcelona je uprkos pobjedi ostala na drugom mjestu La Lige s dva boda manje od lidera Real Madrida i utakmicom više. Valencia je na 14. mjestu.