La Liga
57

Barcelona u posljednjoj minuti ispustila pobjedu i pokvarila sjajan povratak Danija Alvesa

H. H.
Dani Alves je asistirao Luuku de Jongu za vodeći gol Barce (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Granade i Barcelone remizirali su rezultatom 1:1 u okviru 20. kola španske La Lige, a Katalonci su bez trijumfa ostali u posljednjoj minuti susreta.

Bila je to tvrda i ne naročito dopadljiva utakmica, a gosti su poveli sjajnim golom glavom Luuka de Jonga u 57. minuti. Dani Alves je odlično ubacio s desne strane, a Nizozemac je ponovo bio strijelac baš kao i protiv Mallorce.

Bio je to Alvesov povratnički debi u La Ligi za Barcu, nakon što je prethodno igrao i u Kupu protiv Linaresa sredinom sedmice.

Također, De Jong, koji je praktično bio otpisan i na transfer listi samo prije sedam dana, neočekivano se promovisao u glavnog napadača Barcelone, te će biti zanimljivo vidjeti da li će ostati u Xavijevoj ekipi.

Barcelona je u 80. minuti ostala i s igračem manje nakon isključenja Gavija zbog drugog žutog kartona, a Granada je do izjednačenja došla u 89. minuti kada se Antonio Puertas najbolje snašao nakon kornera za konačnih 1:1.

Barcelona će u narednom kolu će gostovati Alavesu, dok je i Granada gost Getafeu.