Osmina finala
25

Barcelona se namučila protiv trećeligaša, Atletico izbacio Real nakon produžetka iz Kupa kralja

E. B.
Nogometaši Barcelone i Atletico Madrida su sinoć postali posljednji četvrtfinalisti španskog Kupa kralja.

Barcelona se za prolazak među osam najboljih ekipa u kupu namučila na gostovanju kod trećeligaša Unionistas de Salamance.

Unionistas je poveo spektakularnim golom Gomeza u 31. minuti, no Barca je stigla do pobjede 3:1 golovima Torresa u 45., Koundea u 69. i Baldea u 73. minuti susreta.

Atletico i Real su odigrali spektakularan meč na Wanda Metropolitanu, a nakon 90 minuta bilo je 2:2. Lino je doveo Atletico u vodstvo u 39., potom je Oblak u 45+1. postigao autogol, Morata je u 57. ponovo donio prednost Atleticu, a Joselu je u 82. poravnao na 2:2.

Atletico je u produžetku postigao dva gola i stigao do pobjede. U 100. minuti Griezmann je pogodio za 3:2, a konačnih 4:2 postavio je Riquelme u 119. minuti.

Ranije su u četvrtfinale prošli Mallorca, Sevilla, Real Sociedad, Celta, Athletic Bilbao i Girona.