La Liga
83

Barcelona razbila Real Sociedad u gostima, Pjanić opet presjedio na klupi

E. B.
Nogometaši Barcelone su razbili Real Sociedad na gostovanju rezultatom 6:1 u 28. kolu španske La Lige.

Katalonci nisu imali milosti prema domaćinu iz San Sebastiana i odigrali su jednu od najboljih utakmica ove sezone.

U 37. minuti Antoine Griezmann je doveo Barcu u vodstvo, a u 43. minuti Sergino Dest je pogodio za 2:0. Dest je svoj drugi pogodak upisao u 53. minuti, a tri minute kasnije je pogodio i Lionel Messi. Na 5:0 je povisio Ousmane Dembele u 71. minuti susreta, a na 5:1 je smanjio Ander Barrenetxea. Konačnih 6:1 je postavio Messi u 89. minuti susreta.

Miralem Pjanić je i ovaj meč odgledao sa klupe za rezervne igrače. To mu je bio treći uzastopni put da je sjedio na klupi u prvenstvu i nije ulazio u igru, te je ostao na 17 nastupa u La Ligi ove sezone.