3

Barcelona nastavila pobjednički niz i bez Messija

Stopostotan učinak u španskom nogometom prvenstvu Barcelona je nastavila i bez pomoći njenog najboljeg igrača Lionela Messija. U 8. kolu katalonski je sastav na Camp Nou savladao Valladolid s 4-1.

Uspio je Valladolid čak i povesti preko Javija Guerre koji je u 10. minuti glavom pospremio ubacivanje iz kornera, no bilo je to uglavnom sve što su gosti uspjeli uraditi.

Na 1-1 poravnao je Alexis Sanchez već četiri minute kasnije. Svoj prvi od dva gola tokom večeri postigao je dalekometnim udarcem malo izvan kaznenog prostora u rašlje suparničkog gola. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao, a onda je u nastavku Barcelona preokrenula susret u potpunosti u svoju korist.

U 52. minuti je zabio Xavi nakon asistencije Cristiana Tella, a 12 minuta kasnije je Sanchez okončao polukontru nakon dodavanja Neymara. Kod posljednjeg Barceloninog gola u 70. minuti Sanchez je uzvratio asistenciju Neymaru za Brazilčev drugi gol u Primeri po transferu iz Santosa.

Barcelona je ovom pobjedom postala prva momčad u povijesti Primere koja je otvorila sezonu sa osam uzastopnih pobjeda nakon Real Madrida iz sezone 1987/88. Ukupno im je ovo bila 19. uzastopna domaća pobjeda u Primeri što im prethodno nije uspjelo skoro 40 godina.

Primera, 8. kolo:

Barcelona - Valladolid 4-1 (Sanchez 14, 64, Xavi 52, Neymar 70 / Guerra 10)

Levante - Real Madrid 2-3 (Baba 57, El Zahr 86 / Ramos 61, Morata 90, Ronaldo 90+4) Rayo Vallecano - Real Sociedad 1-0 (Viera 89-11m) Elche - Espanyol 2-1 (Corominas 40, 74 / Bifouma 66)

Redoslijed: 1. Barcelona 24, 2. Atletico Madrid 21 (-1), 3. Real Madrid 19, 4. Villarreal 17, 5. Athletic Bilbao 12 (-1)..., 9. Levante 10...17. Valladolid 6...