Primera
0

Barcelona lako prošla kroz Valladolid

Nogometaši Barcelone bez problema su prošli kroz Valladolid i u utakmici 19. kola španske Primere slavili s 3-0.

Šesta je ovo pobjeda Barcelone u gostima ove sezone, a uz to imaju i tri remija. Zanimljivo, primili su samo četiri pogotka u 810 gostujućih minuta.

Pitanje pobjednika su ovom prilikom riješili u samo dvije minute, a oba puta je Dani Alves bio uključen u akcije za pogotke. U 21. minuti je nabacio u šesnaesterac, a tamo je loptu dočekao Xavi i sa deset metara volejem pospremio u mrežu. Minutu kasnije je sam Dani Alves bio strijelac nakon što je iskosa prebacio domaćeg vratara.

Konačnih 3-0 je postavio Messi nakon sjajne asistencije Zlatana Ibrahimovića u 56. minuti. Bio je to 15. pogodak Messija ove sezone u Primeri, čime je prvi strijelac Primere.

Za domaćina je posljednjih deset minuta odigrao bosansko-hercegovački nogometaš Haris Medunjanin.

Primera, 19. kolo:

Valladolid - Barcelona 0-3 (Xavi 21, Alves 22, Messi 56) Sevilla - Almeria 1-0 (Negredo 9)

Deportivo - Athletic Bilbao (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 49, 2. Real Madrid 41 (-1), 3. Valencia 38 (-1), 4. Mallorca 33 (-1), 5. Deportivo 31 (-1), 6. Sevilla 30...